XCLASS – O co tady jde….

Ahoj všichni FPV maniaci a zejména ti co nebojí velkých výzev.
Oficiálně jako první v ČR představujeme a nabízíme rámy vlastní konstrukce pro FPV XCLASS Drone Racing.

FPV XCLASS je nová, speciální kategorie pro FPV racing – a FPVmania Vám jí nyní přináší oficiálně jako první do ČR.
Důvod pro závody takovýchto „obrů“ je nasnadě a v USA ho pochopili první a stejně jako téměř, vždy jde o peníze a věřím, že nemalé. Ne, vlastně jde o diváky – u klasických a nám známých racing závodů divák bez FPV brýlí téměř nic nevidí a není, tak úplně vtažen do dění na závodní trase. V závodech kategorie XCLASS, už ano – nepotřebuje FPV brýle a vše dokáže sledovat ze svého pohledu, v klidu z tribuny. Není tedy o nic ochuzen a vidí stroje přímo v letu, zárověň slyší skvělý zvuk obrovských motorů. Tím pádem máme více diváků přímo na závodech a diváci, ti přece znamenají peníze – takže jsem se nemýlil 🙂

V tuto chvíli FPVmania věřím předstihla nejen většinu Evropy, ale zejména „kopírovače a zloděje nápadů“ z Číny.
XCLASS je fenomén progresující zejména v USA a má jasná a poměrně přísná pravidla. (ty co nám tady vytyčují Eurohujeři nepočítáme a v tuto chvíli ani neřešíme) – jde o pravidla X Class Drone Racing, např:

  • velikost od motoru k motoru diagonálně – 800mm – 1200mm
  • velikost „těla“ min 5 x 8 palců
  • motory typicky 4114, 4120, 4220 , 400kv – 900kv
  • aj

Další důlěžitá věc je ta, že na území Evropy (a překvapivě ani na čínských eshopech) dost dobře nelze sehnat komponenty. Důvod je jasný – jde o poměrně nový směr, rámy se teprve vyvíjí a čínani zatím nemají moc co ukrást – hurráá.
Ono také, už nejde v žádném případě o hračky a nelze nic podceňovat a to něco stojí – vč. nějakého vývoje a testů, můžeme potvrdit. 🙂
Navíc se poměrně těžko shání materiál např. pro ramena (na test jsme použili duralové profily koupené v ČR, nicméně nabízíme uhlíkové z 3K uhlíku), odpovídající baterky (min 6s 3500+ – použili jsme 6s 5000 mAh, což je taková typická velikost baterie), skoro nemožné je sehnat kvalitní vrtule třeba rozměru 13x12CW/CCW, PDB na 100+ A atd, atd.
FPV kamera, přiímač a drobnosti se používají z „běžných strojů“. Nicméně doporučuje se použít některé komponenty pro Long range. A vhodné je i použití GPS modulu – s těmito stroji nebudete nejspíš létat po zahradě 🙂

Pokud chcete stavět a bepečně létat tuto kategorii, zapomeňte na umělé sloupky, na nejlevnější regulátory, na motory z BG apod. Pravidla, zdravý rozum a zákony dynamiky jsou nekompromisní. (váha přes 3kg, kdy třeba jen jedna baterie váží 850g, už nějakou dynamiku mít bude :))

Existují samozřejmě levnější varianty (ani my jsme nešli cestou úplných TOP komponent), ale třeba i nejlevnější vrtule bude stát kolem 150Kč/kus. Běžně používané kolem 300Kč/kus.
O TOP motorech ani nemluvě (min 2000Kč+/kus). Nicméně snažíme se pro Vás k nám dostat jakýs takýs výběr – stále jednáme s dodavateli a radi bychom Vám nabídli kromě rámu komplet sortiment pro stavbu od levnějších věcí, až po opravdu TOP kvalitu)

Stavba je vlastně velmi podobná jako při standard rozměrech a zároveň úplně jiná :). Copter má zcela odlišnou koncepci a samozřejmě úplně jiné parametry. Co člověka potěší je dost místa na komponenty 🙂 V našem rámu jsme ho využili snad v maximální možné míře pro pohodlnost Vaší stavby a i proto jsme zvolili verzi s „nástavbou“.(více přímo u specifikace rámu).

Při stavbě jsme se „učili za pochodu“, nicméně máme dodavatele, partnery a nyní Vám snad dokážeme poradit s výběrem vhodných komponent, stavbou a to i Vaší vlastní. A věřte, že výsledek opravdu stojí za to. Zážitek je neskutečný – síla, zvuk a chování stroje jsou neuvěřitelné – doba směřujeme k tomu, že XCLASS bude F1 v drone racingu.

FPVmania se v následující době hodlá velmi intenzivně věnovat vlastnímu vývoji na poli XCLASS, dodávkou vlastního  příslušenství pro naše rámy a samozřejmě dodávkou kvalitních komponent pro tuto kategorii FPV.

Vstupte a prohlídněte si tedy náš rám HUSS (momentálně V1) – další takový, uz bude jen kopie 🙂 Je to první verze a i tak byla dlouho dolaďovaná – nicméně stále se na ní pracuje, aby byla opravdu TOP kvality. Snad i s Vaším příspěním toho docílíme. Předem díky.

HUSS 800 – V PRODEJI

https://www.youtube.com/watch?v=s1Q2CxY29P0